man in black suit jacket

Inspiracje prosto z ulicy: jak tworzyć modne stylizacje?

Najważniejsze trendy uliczne

 • Minimalizm w połączeniu z wyrazistymi dodatkami
 • Oversize i wielowymiarowe kroje
 • Nowoczesny retro
 • Kolorowe akcenty i printy
 • Mieszanie stylów i wzorów

Jak tworzyć stylizacje prosto z ulicy?

 1. Obserwuj
 2. Zainspiruj się
 3. Wyszukuj unikalne elementy
 4. Nie bój się eksperymentować
 5. Dopasuj do siebie i swojej osobowości
 6. Dodaj swój osobisty akcent
 7. Bądź pewna siebie

Minimalizm w połączeniu z wyrazistymi dodatkami
Stylizacje uliczne często bazują na minimalizmie i prostocie, ale to wyraziste dodatki sprawiają, że cały look nabiera charakteru. Dodaj do swojej minimalistycznej stylizacji bogato zdobioną torebkę, statementową biżuterię lub energetyczne obuwie. Nie boj się łączyć różnych stylów i materiałów.

Oversize i wielowymiarowe kroje
Nierzadko na ulicach spotykamy osoby, które doskonale odnajdują się w oversizeowych, niestandardowych krojach. Wielowymiarowe płaszcze, luźne spodnie i rozmachane swetry to must-have uliczny. Pamiętaj, że proporcje są ważne – jeśli wybierasz oversize na górze, na dole zastosuj bardziej dopasowane kroje.

Nowoczesny retro
Retro zawsze wraca do mody, ale na ulicy często spotykamy nowoczesne interpretacje klasycznych trendów. Przykładem jest połączenie długiej, klasycznej spódnicy z crop topem i sneakersami. Warto inspirować się tymi kontrastami. Dodaj do swojej stylizacji elementy inspirowane latami 90. lub 80.

Kolorowe akcenty i printy
Uliczne stylizacje nie boją się koloru i printów. Możemy spotkać na przykład fantastyczne zestawienie neonowych kolorów czy abstrakcyjne wzory. Jeśli wolisz raczej proste, stonowane kolory, dodaj do swojej stylizacji jedną wyrazistą część garderoby – może to być na przykład czerwone rękawiczki lub niebieskie buty.

Mieszanie stylów i wzorów
Stylizacje prosto z ulicy są znane z niezobowiązującego podejścia do mody. Wybierz kilka elementów z różnych stylów i połącz je w jedną, spójną całość. Na przykład zestaw spodni z rockowym zamkiem, elegancką bluzką z falbanami i sportowymi butami. Wzory również mogą być mieszane, np. kratka z paskiem lub kwiatowy print z geometrycznym wzorem.

Obserwuj, zainspiruj się, wyszukuj unikalne elementy
Inspiracje na ulicznym modowym trendzie pojawiają się na każdym kroku. Bądź czujna i obserwuj, jak kombinacje tworzą inni. Zainspiruj się zdjęciami związanych osób na Instagramie czy Pinterest. Przeszukuj internet i vintage sklepy w poszukiwaniu unikalnych elementów, które nie tylko wyrażą Twój styl, ale także wzmocnią Twoją indywidualność.

Nie bój się eksperymentować i dopasuj do siebie
Moda uliczna to idealne pole do eksperymentowania z wyglądem i stylem. Wybierz elementy, które Cię przyciągają, nawet jeśli nie są to popularne trendy. Skomponuj je w taki sposób, aby pasowały do Twojej osobowości i stylu życia. Nie narzucaj sobie niczego, z czym nie czujesz się pewna.

Dodaj swój osobisty akcent i bądź pewna siebie
Niezależnie od tego, jakie trendy królują na ulicach, zawsze pamiętaj o dodaniu swojego osobistego akcentu do swojej stylizacji. Może to być wyraziste usta, charakterystyczny kolor włosów, oryginalna biżuteria lub wyróżniający się detal. Bądź pewna siebie i wyrażaj swoją kreatywność poprzez modę uliczną!